DNES VAŘÍME

Výdejové okénko / 774 570 365

Po - Pá 10:30 - 14:00 hod

**

Rozvoz / 20 Kč / 771 168 811

Po - Pá 11:00 - 13:00 hod

*****

Polední menu

ÚTERÝ 13. 04. 2021

Menu I / 145 Kč

Polévka

Čočková polévka s drcenými rajčaty

Hlavní chod

Bramborové knedlíky plněné uzeným masem, kysané zelí, cibulka na sádle (1,3,7,12)

*

Menu II / 135 Kč

Polévka

Čočková polévka s drcenými rajčaty

Hlavní chod

Koprová omáčka, vařené vejce, brambory (1,3,7,12)

*

Menu III / 145

Polévka

Čočková polévka s drcenými rajčaty

Hlavní chod

Krůtí prso sous-vide s tymiánem, restovaná karotka, rýže, silná šťáva

**

SPECIÁLNÍ TÝDENNÍ NABÍDKA

Kuřecí stripsy na trhaných listech salátu s jogurtovým dressingem (1,3,7) / 149 Kč

*

Dezert / 45 Kč

Přílohový čerstvý zeleninový salát / 39 Kč

*****

Prodej piva

Radniční pivo s SEBOU / ROZVOZ

🍻 NABÍDKA VÝDEJOVÉ OKÉNKO 🍻
chladí se 🍺 PIVO S SEBOU / ROZVOZ
 
🍻 Sklo - 0,75l 🍻
---------------------
Zikmund 13° - polotmavé (v nabídce od 14.4. !!)
Sacher 17° - stout na meruňkách
Pumpkin Ale 12° - dýňový speciál
Mango-piňa-coco Sour 10° - mango-kokos-ananas kyseláč
MadCat ležák 12°
Prijor 11° - tmavý ležák
Velikonoční 12° - velikonoční vídeňský ležák
Kamenický Zabiják 18° - doppelbock
Sin Kitty 14° - rosé bier s ibiškem a vinným moštem
Single Hop Ale Citra 12° - jednochmelový speciál
*
🍻 Sklo 0,33l 🍻
------------------
Ich Bin Ein Berliner 10° - kyseláč
MadCat ležák 12°
Pumpkin Ale 12° - dýňový speciál
Prijor 11° - tmavý ležák
 
VÝDEJOVÉ OKÉNKO
Po-Pá 10:30 - 14:00 hod
☎️ 774 570 365
 
ROZVOZ OBĚDŮ + piva
Po-Pá 11:00 -13:00 hod

☎️ 771 168 811 / 20 Kč

***

BERNARD FREE / BERNARD Švestka - nealko pivo 0,5l sklo

***

Dárkové poukazy

 * v hodnotě 500 Kč / 1000 Kč na nákup piva, vína, jídla, konzumaci

* degustační menu

* romantická večeře

* pivovarská večeře

 

 

více info

DNES NA ČEPU

 

více info

Pro pravidelné zasílání týdenního menu, zde vyplňte svůj e-mail

více info

otevírací doba

Restaurace

Pondělí – Čtvrtek 10,30 – 22,00
Pátek 10,30 – 23,00
Sobota 10,30 – 22,00
Neděle 11,00 – 16,00

Pivnice

Pondělí – Pátek 15,00 – 23,00
Sobota 16,00 - 23,00
Neděle ZAVŘENO

REZERVACE tel

Tel.: +420 774 570 365

11.07.2013

JAZZOVÁ DÍLNA Vysočina fest

Jihlava v posledních letech ožívá jazzem v celé své kráse a jazzová dílna na sebe nenechala dlouho čekat. V rámci kulturního festivalu VYSOČINA FEST přivítáme na Jazzové dílně špičkové hudebníky, kteří se s Vámi podělí o své zkušenosti a vědomosti.

 

Patronem Jazzové dílny bude Peter Lipa – nejvýznamnější osobnost slovenské jazzové scény. Další workshopy budou probíhat také pod vedením brněnského saxofonisty Radima Hanouska s pianistou Vítkem Křišťanem nebo baskytaristy Michaela Krásného.

 

Akce se mohou zúčastnit jak začátečníci, mírně pokročilí i profesionální hráči. V průběhu workshopu se účastníci zdokonalí jak ve hře na nástroj, tak v hudební jazzové teorii a zajímavostech o jazzu. Celý den zakončí jazzový dvojkoncert Petera Lipy a skupiny Quatro Formaggi.

 

 

Místo konání:

Klubová scéna – Radniční restaurace a pivovar

Masarykovo náměstí 66/67, Jihlava

www.radnicni-jihlava.cz

Facebook: Radniční restaurace a pivovar Jihlava

 

 

Program - workshopy:

10:00 – 10:45  Workshop GROOVE

Slovo groove je odvozeno z amerického slangového výrazu groovy – být v náladě, být v kondici. Jakým způsobem se tento výraz zapracoval do jazzové hudby, Vám přiblíží Michael Krásný, člen skupiny Quatro Formaggi. Takže se hoďte do jazzové nálady a kondice – na programu bude kapelní souhra, vnímání spoluhráčů a celkově pojetí hudby v širších souvislostech a groove s jeho možnostmi.

 

11:00 – 11:45  Workshop JAZZOVÁ IMPROVIZACE

Radim Hanousek a Vítek Křišťan Vám předvedou praktické ukázky nejrůznějších improvizací, a to i dle jednotlivých období (archaický jazz, blues, swing, bebop, jazzrock, free jazz, pop jazz, současný jazz). Při workshopu si ukážete také základní prvky improvizace (fráze, kolektivní přístup, komunikace). A kdo bude mít zájem, máte jedinečnou možnost připojit se v ukázkách k jazzmanům – takže nástroje s sebou!!!

 

12:00 – 12:45     Workshop HISTORIE A STYLY JAZZOVÉ HUDBY

Interaktivní seminář pod vedením samotného Petera Lipy! Je tomu asi 100 let, co černošští hudebníci začali hrát hudbu, která brzy dostala název JAZZ. Za těch 100 let se však tato životaschopná hudební epidemie rozšířila po celém světě. Jak tedy vypadá dnešní jazz?

 

13:00 – 14:00     přestávka na oběd

 

14:00 – 14:45     Workshop INSTRUMENTÁLNÍ LEKCE

Po dopolední ukázkové improvizační dílně přijde na řadu jazzová praxe s Radimem Hanouskem a Vítkem Křišťanem. Proto nástroje s sebou a nechte se učit od předních jazzmanů tuzemské scény.

 

15:00 – 15:45     Workshop HISTORIE A STYLY JAZZOVÉ HUDBY

Interaktivní seminář pod vedením samotného Petera Lipy! Je tomu asi 100 let, co černošští hudebníci začali hrát hudbu, která brzy dostala název JAZZ. Za těch 100 let se však tato životaschopná hudební epidemie rozšířila po celém světě. Jak tedy vypadá dnešní jazz?

 

16:00 – 16:45     Workshop GROOVE

Slovo groove je odvozeno z amerického slangového výrazu groovy – být v náladě, být v kondici. Jakým způsobem se tento výraz zapracoval do jazzové hudby, Vám přiblíží Michael Krásný, člen skupiny Quatro Formaggi. Takže se hoďte do jazzové nálady a kondice – na programu bude kapelní souhra, vnímání spoluhráčů a celkově pojetí hudby v širších souvislostech a groove s jeho možnostmi.

 

Po celou dobu konání jazzových dílen bude předvádět své kytary český výrobce kytar FURCH MUSICAL INSTRUMENTS s možností ukázek, předvádění a vyzkoušení nástrojů.

 

 

Koncert:

18:00 – 19:00     koncert JAZZ do Jihlavy: PETER LIPA(SK), jazz – blues

Jihlavská jazzová půda se otřese v základech - na scénu přijíždí "pan" Peter Lipa!!! Dojděte na open air koncert, který se uskuteční na letní zahrádce kavárny Muzeum v samotném centru Jihlavy.

V loňském roce absolvoval na více než 120 koncertů po celém světě a letos jej přivítáme u nás v Jihlavě! Mimo jiné nám představí loňskou, lehce multižánrovou desku "Lipa 68", kterou připravil po sedmi letech od předchozího alba.  Na jednu stranu vychází z toho, co výborně dělal v minulosti, na stranu druhou nemá problém vstoupit do něčeho úplně nového.  Album je jasně zakotvené v roce 2012 a zní moderně. A je to zásluha právě výtečných producentů, kteří si s Lipou fantasticky sedli a rozumí.

 

19:30 – 20:30     koncert JAZZ do Jihlavy: QUATRO FORMAGGI(Praha), jazz – fusion

Marek Prokop - soprán saxofon, alt saxofon, tenor saxofon / Jan Bálek – klávesy / Dušan Černak – bicí / Michael Krásný - basová kytara

Progresivní fusion seskupení proplouvající hranicemi mezi funkem, rockem, gospelem a latinsko-americkými rytmy. Pod vedením basisty Michaela Krásného se kapela nechává inspirovat rytmickými i melodickými prvky world music a snaží se o nové pojetí moderního jazzu. Instrumentální vyzrálost interpretů a jejich nekompromisně proplétané entusiastické improvizace mažou konvenční představu o jazzové hudbě jako takové…

 

Kavárna Muzeum

Masarykovo nám. 55, Jihlava

Facebook: Kavárna Muzeum Jihlava

(za nepříznivého počasí se koncert přesouvá na Klubovou scénu - Radniční pivovar, Masarykovo nám. 66/67)

 

Vstupné zdarma. Rezervace na sezení mimo stolečky a na stání není třeba.

Rezervace míst u stolečků je nutná předem, a to osobně u obsluhy v Kavárně Muzeum. Kapacita je omezena! Jako místenka ke stolečku se předem hradí 100 Kč na osobu. Tato částka slouží jako záloha, kterou budete moci v plné výši využít na konzumaci v průběhu samotného večera. V okamžik zahájení koncertu volná místa obsadíme - záloha se však zpětně nevrací.

 

 

Osobnosti jazzové dílny:

PETER LIPA(SK)

zpěvák, skladatel, moderátor, dramaturg, hudební organizátor, manažer jazzového hudebního života, promotér předního evropského jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni. Dalo by se dlouho vyprávět, protože Peter Lipa je bezesporu nejvýznamnější osobností slovenské jazzové scény. Vytvořil osobitý vokální projev s důrazem na texty a jako první zpěvák na Slovensku uplatnil v jazzové hudbě slovenštinu. Jeho jméno je známé na všech pěti kontinentech, čemuž napomohlo i to, že se průběhu své kariéry vždy dokázal obklopit vynikajícími hudebníky.

Minulý rok byl ve znamení vydání alba LIPA 68. V prodeji dosáhl Platinové desky a koncertní verze jeho písniček zní na koncertech v nové podobě. Některé se změnili k nepoznání, jiné zůstali témař takové jako na nahrávce. A život jde dál.

V tomto roce se chystá nový projekt. Milan Lasica napsal pro Petera Lipu 14 nových textů. Další album bude tedy pokračováním úspěšného CD Lipa spieva Lasicu. Zatím ho pracovně označuje římskou dvojkou. Realizace alba je ambiciózně náročná a spolupracovat na něm budou mnohé známé osobnosti domácí i zahraniční scény.

www.peterlipa.com

 

RADIM HANOUSEK - saxofon (Brno)

se na brněnské jazzové scéně pohybuje již řadu let. Nyní studuje jazzovou interpretaci na JAMU v Brně. Působil v bigbandu Gustava Broma, rozhlasovém bigbandu, hrál v latinjazzové sestavě Samamba, funkovém Gulo Čar nebo v hardbopovém kvintetu s kubánským trumpetistou Lázaro Cruzem.

Aktuálně se věnuje kvartetu norského trumpetisty Didrika Ingvaldsena, kvartetu Bluff Note, experimentálnímu italskočeskému projektu Fábio Delvo quartet, improvizované hudbě s Tomášem Vtípilem a Ivanem Manolovem, skvělé fusion formaci Up!, soudobé vážné hudbě Dunami ensemble, spolupracuje s divadlem Husa na provázku, brněnskou filharmonií, podílí se na řadě dalších jazzových (mezinárodní bigband BOB) i nejazzových projektů (Martin Chodúr, Jana Orlická, Hana Robinson). V roce 2011 vystoupil na TEDx Praha s Mariánem Friedlem.

www.radimhanousek.cz

 

VÍTEK KŘIŠŤAN – jazz pianista

se hudbě začal věnovat již v sedmi letech. Po konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze přesídlil na univerzitu v Katowicích, kde se začal věnovat studiu jazzového piana. Poslední dobou získával zkušenosti a nasával inspiraci v Dánsku a New Yorku. Základem čerstvě nahrané desky pro Animal Music je jeho pianové trio s Romanem Víchou a Jaromírem Honzákem. Plně autorskou tvorbu, která je bohatá na zvukovou barevnost, silnou melodiku a groovové spodky, psal Křišťan loni v létě při pobytu v New Yorku. Jak ukazuje čerstvě publikovaný klip, Vítek na novém albu bude překvapivě také zpívat. Není to ale poprvé; pianista se vokálně realizoval už v některých projektech při studiích v Dánsku. Nová deska Víta Křišťana bude pokřtěna v červnu v pražském klubu Jazz Dock.

Druhý projekt, kterému se věnuje, je mnohem mladšího data a navazuje na kontakty ze studií v dánském Odense. Pod názvem Soul Resolution se skrývá jazz-soul-hip-hopová formace, kterou tvoří z valné části dánští a polští hráči a Vítek zde hraje na syntezátory.

 

MICHAEL KRÁSNÝ – basová kytara (Praha)

je jedním ze zakládajících členů kapely. Pochází z Opavy, kde z počátku studoval na základní umělecké škole Václava Kálika hru na klavír a později i hru na kontrabas u pana učitele Jíry. Současně studoval i hru na basovou kytaru na Lidové konzervatoři v Ostravě. V roce 2003 byl přijat na konzeravtoř Jaroslava Ježka, kde studoval hru na kontrabas u profesora Petra Kořínka. Následně studoval basovou kytaru na VOŠ konzervatoře Jaroslava Ježka u profesora Martina Lehkého. Počátkem roku 2012 byl osloven významným československým trumpetistou Laco Deczim a začal aktivně působit v jeho kapele Cellula New York.

Současné projekty:Laco Deczi & Cellula New York, T.O.P. Dream Company, Cosmic People, Jakub Doležal Quartet, Betty Lee Trio,VOŠ Big Band Milana Svobody, Yvetta Blanarovičová & Hard Pop Job, Markéta Poulíčková & Rock Stars.

www.qfband.com


KALENDÁŘ AKCÍ


Obchodní prostor

Na Radniční můžete navštívit prodejnu FARMÁŘKA s nabídkou převážně lokálních potravin přímo od farmářů.

Ubytování

Hledáte ubytování blízko Radniční? Máme pro Vás několik tipů.
Kudyznudy.cz - tipy na výlet minipivovary

USPĚLI JSME:

diplom diplom diplom diplom diplom diplom diplom diplom
WiFi pokrytí ve všech prostorách Radniční.
Fabes.cz Kuželna Jihlava Kavárna Muzeum Vinove.cz Sladká vína Bocca Taga design
© 2011 Jihlavský radniční právovárečný pivovar, a.s. All rights reserved. l designed by www.TAGADESIGN.cz l tvorba www stránek KALI.cz